Małe dzieci

Paracetamol dla dzieci

Pin
Send
Share
Send
Send


Zawiesina do podawania doustnego 120 mg / 5 ml, 100 ml

100 ml preparatu zawiera

substancja czynna - paracetamol 2,4 g,

substancje pomocnicze: metyloparohydroksybenzoesan, ciecz sorbitolowa, glicerol, guma ksantanowa, aromat truskawkowy, sacharoza, woda oczyszczona do 100 ml

Jednorodna zawiesina koloru białego lub prawie białego o zapachu truskawkowym. Kryształy są obecne w zawiesinie.

Właściwości farmakologiczne

Farmakokinetyka

Absorpcja - wysoka, czas do osiągnięcia maksymalnego stężenia (TCmax) - 0,5-2 h, maksymalne stężenie (Сmax) - 5-20 µg / ml. Komunikacja z białkami osocza - 15%. Wnika w barierę krew-mózg. Terapeutycznie skuteczne stężenie paracetamolu w osoczu osiąga się, gdy podaje się go w dawce 10-15 mg / kg.

Metabolizowany w wątrobie (90-95%): 80% reaguje na koniugację z

kwas glukuronowy i siarczany z tworzeniem nieaktywnych metabolitów, 17% ulega hydroksylacji z utworzeniem 8 aktywnych meta

boli ten koniugat z glutationem, tworząc już nieaktywne metabolity. Przy braku glutationu metabolity te mogą blokować układy enzymatyczne hepatocytów i powodować ich martwicę. Metabolizm leku obejmuje również izoenzym CYP2E1. Okres półtrwania w fazie eliminacji (T1 / 2) wynosi 1-4 godziny, jest wydalany przez nerki w postaci metabolitów, głównie koniugatów, tylko 3% pozostaje niezmienione.

Farmakodynamika

Paracetamol jest nie narkotycznym lekiem przeciwbólowym, który blokuje cyklooksygenazę (COX) 1 i COX 2 głównie w ośrodkowym układzie nerwowym, wpływając na ośrodki bólu i termoregulacji. W tkankach objętych stanem zapalnym peroksydazy komórkowe neutralizują działanie paracetamolu na COX, co wyjaśnia prawie całkowity brak jego negatywnego wpływu na metabolizm wody i soli (zatrzymywanie sodu i wody) oraz błonę śluzową przewodu pokarmowego.

Paracetamol ma działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe.

Wskazania do użycia

- jako środek przeciwgorączkowy na przeziębienia, grypę, infekcje dziecięce (ospa wietrzna, różyczka, krztusiec, szkarłat i świnka)

- jako środek znieczulający na ząbkowanie, ból zęba, ból ucha podczas zapalenia ucha, ból gardła

Dawkowanie i podawanie

Wewnątrz, przed posiłkami, nierozcieńczony, wodą, 3-4 razy dziennie w odstępie 4-6 h. Przed użyciem zawartość fiolki powinna być dobrze wstrząśnięta.

Dla wygody i dokładności dozowania zalecamy użycie dwustronnej łyżki: duża łyżka zawiera 5 ml (120 mg paracetamolu), mała - 2,5 ml (60 mg paracetamolu).

Dawka leku zależy od wieku i masy ciała dziecka.

Pojedyncza dawka leku wynosi 10-15 mg / kg masy ciała. Maksymalna dawka dobowa nie przekracza 60 mg / kg masy ciała dziecka.

W zależności od wieku lek jest przepisywany w następujących pojedynczych dawkach:

w ciągu 2 do 3 miesięcy - około 2 ml zawiesiny tylko zgodnie z zaleceniem lekarza (około 50 mg paracetamolu),

od 3 miesięcy do 1 roku - 2,5-5 ml zawiesiny (1/2 - 1 łyżeczka) (60-120 mg paracetamolu),

od 1 roku do 6 lat - 5-10 ml zawiesiny (1-2 łyżeczki) (120-240 mg paracetamolu),

od 6 do 14 lat - 10-20 ml zawiesiny (2-4 łyżeczki) (240-480 mg paracetamolu).

Maksymalny czas trwania leczenia bez konsultacji z lekarzem to nie więcej niż 3 dni w przypadku znieczulenia i nie więcej niż 5 dni w znieczuleniu.

Kontynuacja leczenia farmakologicznego po konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania

- nadwrażliwość na paracetamol lub inne składniki leku

- ciężkie zaburzenia czynności wątroby i nerek

- małopłytkowość, leukopenia, agranulocytoza

- brak genetyczny dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej

- okres noworodkowy (do 2 miesięcy)

- lek nie jest stosowany jednocześnie z lekami przeciwdrgawkowymi

Interakcje narkotykowe

Podczas stosowania paracetamolu razem z barbituranami, difeniną, lekami przeciwdrgawkowymi, ryfampicyną, butadionem, ryzyko działania hepatotoksycznego może wzrosnąć.

W przypadku jednoczesnego stosowania z chloramfenikolem i chloramfenikolem można zwiększyć toksyczność tego ostatniego.

Działanie przeciwzakrzepowe warfaryny i innych pochodnych kumaryny może nasilać się w wyniku długotrwałego regularnego stosowania paracetamolu, co zwiększa ryzyko krwawienia.

Specjalne instrukcje

Z troską: zaburzenia wątroby i nerek, łagodna hiperbilirubinemia (w tym zespół Gilberta), wirusowe zapalenie wątroby, cukrzyca.

Stosowanie u dzieci w wieku od 2 miesięcy do 3 miesięcy jest możliwe tylko na podstawie recepty lekarza pediatry.

Należy unikać jednoczesnego stosowania paracetamolu z innymi lekami zawierającymi paracetamol, ponieważ może to spowodować przedawkowanie paracetamolu.

W przypadku utrzymującego się zespołu gorączkowego z zastosowaniem paracetamolu przez ponad 3 dni i zespołu bólowego przez ponad 5 dni wymagana jest konsultacja z lekarzem. Podczas przyjmowania leku wskaźniki laboratoryjne są zniekształcone w ilościowym oznaczaniu glukozy i kwasu moczowego w osoczu.

Podczas przyjmowania leku przez ponad 7 dni konieczna jest kontrola obrazu krwi obwodowej i stanu czynnościowego wątroby.

Zawiesina zawiera 0,04 XE sacharozy w 1 ml, co należy wziąć pod uwagę podczas leczenia pacjentów z cukrzycą.

Przedawkowanie

Objawy: w ciągu pierwszych 24 godzin po podaniu - bladość skóry, nudności, wymioty, jadłowstręt, ból brzucha, zaburzenia metabolizmu glukozy, kwasica metaboliczna. Objawy nieprawidłowej czynności wątroby mogą pojawić się 12–48 godzin po przedawkowaniu. W ciężkim przedawkowaniu - wątroba

wystarczająca z postępującą encefalopatią, śpiączką, śmiercią, ostrą niewydolnością nerek z martwicą kanalików (w tym przy braku poważnego uszkodzenia wątroby), arytmią, zapaleniem trzustki.

Leczenie: płukanie żołądka nie później niż 4 godziny po zatruciu, spożycie adsorbentu (węgiel aktywny). Wprowadzenie dawców grupy SH i prekursorów syntezy glutationu - metioniny 8-9 godzin po przedawkowaniu i acetylocysteinie - 12 godzin Potrzeba dodatkowych środków terapeutycznych (dalsze podawanie metioniny, dożylne podawanie acetylocysteiny) jest określana w zależności od stężenia paracetamolu we krwi, i również od czasu, który upłynął od jego odbioru.

Formularz zwolnienia i opakowanie

Na 100 ml w butelkach z ciemnego szkła z otworem na śrubę zakorkowanym kapslami aluminiowymi ze zwiniętą nitką i kontrolą pierwszego otwarcia.

Każda butelka z instrukcją do użytku medycznego w języku państwowym i rosyjskim oraz łyżeczką do dozowania aptek umieszczona jest w opakowaniu kartonowym.

Paracetamol (120 mg

www.GrozFarm.ru

Dostarczamy zdrowie, dostarczamy Szczęście!

www.GrozFarm.ru

Blisko w odpowiednim czasie!

www.GrozFarm.ru

W odległości jednego połączenia telefonicznego.

www.GrozFarm.ru

Kupowanie leków od nas - Twoja niezawodna ochrona przed podróbkami!

Uwolnij formę i kompozycję

Postać dawkowania - zawiesina do podawania doustnego: jednorodna, o różowym kolorze, z charakterystycznym zapachem owocowym (100 i 200 ml każdy w butelkach polimerowych lub pomarańczowych butelkach szklanych, lub ze stopu szkła, lub z politereftalanu etylenu do leków, zamknięta przykręcaną nakrętką polimerową z kontrola pierwszego otwarcia lub systemu „push-rotate”, 1 butelka w kartonowym pudełku z / bez miarki lub łyżeczki pomiarowej).

Skład 100 ml zawiesiny:

  • składnik aktywny: paracetamol - 2,4 g,
  • dodatkowe składniki: nipacept sodu (etylowy parahydroksybenzoesan sodu, parahydroksybenzoesan metylu sodu i sodu parahydroksybenzoesan propylu) - 0,15 g, maltitol - 80 g, kwas jabłkowy - 0,05 g, sorbitol niekrystalizujący 70% - 1,33 g, guma ksantanowa - 0,6 g, bezwodny kwas cytrynowy - 0,02 g, barwnik azorubinowy - 0,001 g, aromat truskawkowy lub pomarańczowy - 0,1 g, woda - do 100 ml.

Farmakodynamika

Paracetamol jest substancją leczniczą o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. Właściwości przeciwzapalne praktycznie nie występują.

Mechanizm działania jest spowodowany zdolnością do blokowania cyklooksygenazy w ośrodkowym układzie nerwowym, wpływając na ośrodki termoregulacji i bólu.

Lek praktycznie nie ma właściwości przeciwzapalnych. Nie wpływa na metabolizm wodno-elektrolitowy i stan błony śluzowej przewodu pokarmowego (GIT), ponieważ wpływa w bardzo niewielkim stopniu na syntezę prostaglandyn w tkankach obwodowych.

Farmakokinetyka

Paracetamol charakteryzuje się wysoką absorpcją, jest szybko i prawie całkowicie wchłaniany z przewodu pokarmowego. Związane z białkami osocza o 10–25%. Maksymalne stężenie w osoczu osiągane jest w ciągu 30–120 minut i wynosi 5–20 µg / ml.

Lek przenika przez barierę krew-mózg. Mniej niż 1% przyjętej dawki dostaje się do mleka matki. Dystrybucja substancji w płynach ustrojowych jest stosunkowo równa.

Paracetamol jest metabolizowany głównie w wątrobie na trzy główne sposoby, takie jak utlenianie przez mikrosomalne enzymy wątrobowe, sprzęganie z siarczanami i sprzęganie z glukuronidami. Podczas utleniania powstają pośrednie toksyczne metabolity, które następnie sprzęga się najpierw z glutationem, a następnie z kwasem merkapturowym i cysteiną. Dla tej metody metabolizmu główne izoenzymy układu cytochromu P450 są CYP2E1 (głównie), CYP1A2 i CYP3A4 (rola drugorzędna). Jeśli glutation ma niedobór w organizmie, te metabolity mogą powodować uszkodzenie i martwicę hepatocytów. Dodatkowymi szlakami metabolicznymi są metoksylacja do 3-metoksyparacetamolu i hydroksylacja do 3-hydroksyparacetamolu, które są następnie sprzęgane z siarczanami lub glukuronidami.

U dzieci w wieku poniżej 10 lat głównym metabolitem leku jest siarczan paracetamolu u dzieci w wieku 12 lat - glukuronid sprzężony.

Sprzężone metabolity paracetamolu (koniugaty z glutationem, siarczanami, glukuronidami) charakteryzują się niską aktywnością farmakologiczną, w tym toksyczną.

Przy przyjęciu dawki terapeutycznej ogólny klirens wynosi 18 l / h, okres półtrwania w fazie eliminacji (T½) - od 1 do 4 godzin. Po otrzymaniu dawek terapeutycznych 90-100% otrzymanej dawki paracetamolu w ciągu 24 godzin jest wydalany z moczem. Główna ilość leku po koniugacji jest wydalana w wątrobie jako glukuronid (60–80%) i siarczan (20–30%). Około 5% dawki jest wydalane w postaci niezmienionej.

U pacjentów w podeszłym wieku klirens paracetamolu zmniejsza się, a T wzrasta.½.

U pacjentów z ciężką niewydolnością nerek (klirens kreatyniny 10–30 ml / minutę), wydalanie paracetamolu spowalnia, szybkość wydalania siarczanu i glukuronidu jest mniejsza niż u osób zdrowych.

Skład zawiesiny paracetamolu

Metabolizowany w wątrobie: 80% reaguje z koniugacją z kwasem glukuronowym i siarczanami, tworząc nieaktywne metabolity, 17% ulega hydroksylacji z utworzeniem 8 aktywnych metabolitów, które są sprzężone z galaktacją, a następnie z cysteiną i kwasem merkaggurowym i tworzą nieaktywne metabolity. Głównymi izoenzymami cytochromu P450 dla tego szlaku są izoenzym CYP2E1 (głównie), CYP1A2 i CYP3A4 (rola wtórna). Przy braku glutationu metabolity te mogą blokować układy enzymatyczne hepatocytów i powodować ich martwicę.

Dodatkowymi szlakami metabolicznymi są hydroksylacja do 3-hydroksy-paracetamolu i metoksylacja do 3-metoksy-paracetamolu, które są następnie sprzęgane z kwasem glukuronowym i siarkowym. U dorosłych przeważa glukuronidacja u noworodków (w tym wcześniaków) i małych dzieci - siarczanowanie. Sprzężone metabolity paracetamolu (glukuronidy, siarczany i koniugaty z glutationem) mają niską aktywność farmakologiczną (p i toksyczność).
Okres półtrwania wynosi 2-3 godziny. W ciągu 24 godzin 85-95% paracetamolu jest wydalane przez nerki jako glukuronidy i siarczany, 3% - bez zmian. U pacjentów w podeszłym wieku klirens paracetamolu zmniejsza się, a okres półtrwania wzrasta.

Zawiesina Paracetamol: dawkowanie i sposób podawania

W 5 ml zawiesiny zawiera 120 mg paracetamolu. W jednej fiolce liczba dawek 5 ml wynosi: w 100 g -16 dawkach, w 150 g 124 dawki i 200 g - 32 dawki.
Lek przyjmuje się doustnie, aby jeść nierozcieńczony, z dużą ilością płynu. Przed użyciem lek jest dokładnie wstrząśnięty. Częstotliwość odbioru nie więcej niż 4 razy dziennie w odstępie co najmniej 4 godzin.
Dawka paracetamolu dla dzieci jest obliczana w zależności od wieku i masy ciała. Pojedyncza dawka paracetamolu wynosi 10-15 mg / kg masy ciała, codziennie - nie więcej niż 60 mg / kg masy ciała.
W celu dokładnego dawkowania leku, w zależności od proponowanej konfiguracji, należy użyć łyżki pomiarowej lub strzykawki pomiarowej dołączonej do opakowania.
W przypadku użycia strzykawki pomiarowej:
1. Dokładnie wstrząśnij zawiesiną.
2. Otwórz zakrętkę butelki.
3. Włożyć strzykawkę pomiarową ciasno do otworu adaptera zainstalowanego w szyjce butelki.
4. Obróć fiolkę do góry dnem i delikatnie pociągnij tłok w dół, zbierając zawiesinę w strzykawce pomiarowej do żądanego znaku.
5. Przywróć oryginalną pozycję butelki i wyjmij strzykawkę pomiarową, delikatnie obracając ją.
6. Podaj lek dziecku wewnątrz strzykawki pomiarowej. Aby zapewnić płynny przepływ zawiesiny do jamy ustnej, powoli naciśnij tłok.
Po każdym użyciu opłukać strzykawkę pomiarową pod bieżącą wodą i wysuszyć niezmontowaną w temperaturze pokojowej poza zasięgiem dziecka.
Przechowywać strzykawkę pomiarową w opakowaniu z lekiem.
W zależności od wieku „Paracetamol dla dzieci” jest przepisywany w następujących pojedynczych dawkach:
- od 1 do 3 miesięcy | W celu objawowego leczenia reakcji na szczepienie stosuje się pojedynczą dawkę 2,5 ml zawiesiny. W razie potrzeby dawkę można powtórzyć, ale nie wcześniej niż po 4 godzinach Jeśli temperatura ciała dziecka nie zmniejszy się po wielokrotnym podaniu, należy skonsultować się z lekarzem. Dalsze stosowanie leku u dzieci w określonym wieku do leczenia hipertermii po szczepieniu, a także stosowanie u dzieci w wieku 1-3 miesięcy, zgodnie z innymi wskazaniami, jest możliwe tylko pod nadzorem lekarza. Jeśli konieczne jest stosowanie leku u wcześniaków w wieku 1-3 miesięcy, lek jest przepisywany tylko na zalecenie lekarza.
- od 3 miesięcy do 1 roku - 2,5-5 ml lub 60-120 mg paracetamolu w zależności od masy ciała dziecka (patrz tabela poniżej),
- od 1 roku do 6 lat - 5-10 ml lub 120-240 mg w zależności od masy ciała dziecka (patrz tabela poniżej),
- od 6 do 14 lat - 10-20 ml lub 240-480 mg w zależności od masy ciała dziecka (patrz tabela poniżej),

- dla dorosłych - pojedyncza dawka 20 ml nie więcej niż 4 razy dziennie.
Czas trwania leczenia wynosi nie więcej niż 3 dni jako środek przeciwgorączkowy i nie więcej niż 5 dni jako środek znieczulający. Kontynuacja leczenia farmakologicznego jest możliwa tylko po konsultacji z lekarzem.
Nie należy przekraczać przepisanej dawki! Przedawkowanie paracetamolu może być przyczyną niewydolności wątroby.

Efekt uboczny paracetamolu

W ciężkim przedawkowaniu - niewydolność wątroby z postępującą encefalopatią, śpiączkę, śmierć, ostrą niewydolność nerek z martwicą kanalików (w tym przy braku ciężkiego uszkodzenia wątroby), arytmię, zapalenie trzustki.

Przewlekłe przedawkowanie: hepatotoksyczność, nefrotoksyczność.

Leczenie
Mycie żołądka nie później niż 4 godziny po zatruciu, przyjmowanie adsorbentów (węgiel aktywny), wprowadzanie dawców grup SH i prekursorów syntezy glutationu - metioniny przez 8-9 godzin po przedawkowaniu i acetylocysteinę - przez 8 godzin. środki terapeutyczne (dalsze wprowadzanie metioniny we wprowadzaniu acetylocysteiny) określa się w zależności od stężenia paracetamolu we krwi, a także czasu, jaki upłynął od podania.
Interakcja z innymi lekami
Induktory utleniania mikrooksydacyjnego w wątrobie (fenytoina, etanol, barbiturany, flumekinol, ryfampicyna, fenylobutazon, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne) zwiększają produkcję hydroksylowanych aktywnych metabolitów, co umożliwia rozwój działania hepatotoksycznego przy małych przedawkowaniach.
Inhibitory utleniania mikrooksydacyjnego (w tym cymetydyny) zmniejszają ryzyko działania hepatotoksycznego.
Jednoczesne długotrwałe podawanie paracetamolu w wysokich dawkach i salicylanach zwiększa ryzyko rozwoju raka nerki lub pęcherza moczowego. Połączenie z chloramfenikolem prowadzi do zwiększenia właściwości toksycznych tego ostatniego. Wzmacnia działanie pośrednich leków przeciwzakrzepowych i zmniejsza skuteczność leków mocznikowych. Długotrwałe stosowanie barbituranów zmniejsza skuteczność paracetamolu.
Leki mielotoksyczne nasilają objawy hematotoksyczności paracetamolu.
Etanol przyczynia się do rozwoju ostrego zapalenia trzustki.
Długotrwałe łączne stosowanie paracetamolu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych zwiększa ryzyko nefropatii „przeciwbólowej” i martwicy brodawek nerkowych, początek schyłkowej niewydolności nerek.
Diflunisal zwiększa stężenie paracetamolu w osoczu o 50% - ryzyko rozwoju hepatotoksyczności.
Specjalne instrukcje
Следует избегать одновременного применения парацетамола с другими парацетамолсодержащими препаратами, поскольку это может вызвать передозировку парацетамола.
При применении препарата более 5 дней следует контролировать показатели периферической крови и функциональное состояние печени.
Lek zawiera sacharozę i sorbitol, które należy wziąć pod uwagę podczas leczenia pacjentów z cukrzycą (5 ml zawiesiny zawiera 0,25 jednostki chleba).
Paracetamol zaburza wyniki badań laboratoryjnych glukozy i kwasu moczowego w osoczu. Jeśli będziesz kontynuować gorączkę dłużej niż 3 dni i ból dłużej niż 5 dni, powinieneś skontaktować się z lekarzem.
Wpływ na zdolność prowadzenia samochodu lub pracy z mechanizmami
Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia samochodu lub kontrolowania różnych mechanizmów, a także angażowania się w inne potencjalnie niebezpieczne czynności, które wymagają zwiększonej uwagi i szybkości reakcji psychicznych i motorycznych.
Formularz wydania
Zawiesina do podawania doustnego [pomarańczowy, truskawkowy], 120 mg / 5 ml. Na 100 g lub 150 g lub 200 g w butelce z ciemnego szkła. Jedna butelka z instrukcją użytkowania i miarka lub strzykawka pomiarowa w opakowaniu kartonowym.

Zdjęcie butelki z zawiesiną paracetamolu

Okres trwałości
3 lata. Nie używać po upływie daty ważności wydrukowanej na opakowaniu.

Zdjęcia opakowania zawiesiny paracetamolu, na której wskazana jest data ważności

Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25 ° C. Nie zamrażaj!
Chronić przed dziećmi.

Zdjęcia opakowania zawiesiny paracetamolu, na której wskazane są warunki przechowywania

Warunki sprzedaży aptek
Bez recepty

Zdjęcia opakowania zawiesiny paracetamolu, na której wskazana jest cena

Producent:
Pharmstandard-Leksredstva OJSC, 305022, Rosja, Kursk, ul. Drugi agregat, 1 a / 18 tel./fax: (4712) 34-03-13, www.pharmstd.ru
Możesz uzyskać więcej informacji o leku, a także przesłać swoje roszczenia i informacje o zdarzeniach niepożądanych pod następujący adres w Rosji.
Pharmstandard-Leksredstva OJSC, 305022, Rosja, Kursk, ul. Drugi agregat, 1 a / 18 tel./fax: (4712) 34-03-13

Zawiesina paracetamol 120 mg streszczenie (instrukcja użytkowania) na zdjęciach

Zdjęcia instrukcji stosowania zawiesiny paracetamolu, część 1

Zdjęcia instrukcji stosowania zawiesiny paracetamolu, część 2

Zdjęcia instrukcji stosowania zawiesiny paracetamolu, część 3

Zdjęcia instrukcji stosowania zawiesiny paracetamolu, część 4

Zawieszenie Paracetamol: opinie o leku

Moje dziecko ma 1,8 lat, ma zapalenie migdałków. Na tym tle mieliśmy temperaturę 39,7. Z początku dała dziecku świece Viferon, ale nie pomogły. Dlatego musiałem kupić szybko działający lek przeciwgorączkowy w aptece. Dał 5 ml, efekt był. To tylko z zawieszenia, efekt ten wystąpił 40 minut po spożyciu. Przez te 40 minut moje dziecko cierpiało na wysoką gorączkę. Dlatego postanowiłem nie niszczyć zdrowia dziecka i kupiłem dzieci Sumamed. Jest to antybiotyk, który nie tylko łagodzi objawy zapalenia, ale także obniża temperaturę w ciągu 15 minut. Oczywiście w niskiej temperaturze lek ten w postaci zawiesiny można podać dziecku.

Anastasia Ivanova, Apatity

Temperatura 38, dziecko jest złe, naturalnie wpadam w panikę. Mąż poszedł do apteki nocnej i kupił zawiesinę Paracetamolu. Dał 4 ml, bo tylko 1,7. Lek smakuje bardzo przyjemnie, malinowy. Nie spowodował żadnych skutków ubocznych i bardzo szybko obniżył temperaturę.

Svetlana Nakhimova, Krasnodar

W wysokich temperaturach dałem dziecku świece, które trzeba było włożyć do odbytu. Ale takie świece nie pozostawały tam długo, moje dziecko mocno zatonęło, a świeca właśnie zgasła. Tym razem kupiłem to zawieszenie. To nie kosztuje tak mało, ale pomogło mojemu dziecku dobrze.

Irina Eminova, Vyborg

W ostrych infekcjach układu oddechowego mieliśmy wysoką gorączkę, dziecko bardzo cierpiało. Zażywali ten lek tylko raz dziennie przez 5 ml. Niezbyt dobrze w pomaganiu. A poza tym dziecko zaczęło uczulać na rodzaj pokrzywki, anulowało lek.

Olga Lysenko, Zlatoust

Z narkotyków dla dzieci spodziewałem się większego efektu. Nie pomaga mu obniżyć temperatury. Ponadto, malinowy smak, który ma tę zawiesinę, zaczął się wymiotować.

Alina Michajłowa, Tichwin

Dobry lek, który szybko pomaga obniżyć temperaturę. To tylko dla innych chorób, które są zapisane w instrukcji dla leku, to nie pomaga. Cóż, przynajmniej temperatura stuka dobrze.

Roman Iwanow, Moskwa

Podał zawieszenie dziecku w wieku 2 lat, kiedy zachorował z silnym bólem gardła. Lek bardzo pomaga, przez cały czas jego stosowania nigdy nie powodował nudności ani innych skutków ubocznych.

Alexandra Dahovskaya, Nefteyugansk

Obrzydliwy lek dla dzieci, który nie pomaga obniżyć ciepła. Dlatego musieliśmy połączyć to z Nurofenem. Początkowo Nurofen był podawany dziecku, a następnie w nocy Paracetamol. Tylko w ten sposób mogliśmy wytrzymać noc. Rano poszli i kupili najlepszy produkt.

Evgenia Galyapa,Belogorsk

Wielokrotnie musiałem podawać ten lek dziecku. Ząbkujemy i ciągle późnym popołudniem temperatura wzrasta do 38. Nie dręczyłem dziecka i zacząłem dawać zawieszenie, co bardzo mi pomogło.

Anastasia Suslova, Grozny

Nic specjalnego w tym leku. Nie różni się od Nurofena. A to zawieszenie jest bardzo drogie, przynajmniej w naszej aptece. Dlatego wydaje mi się, że łatwiej jest kupić Nurofen, co daje dokładnie takie same wyniki. Tak, chciałbym zauważyć, że to zawieszenie, po przekazaniu go dziecku, zaczyna działać dopiero po 30 minutach. Tak bardzo cierpi biedne dziecko, dopóki lek nie zacznie wykazywać swojego działania.

Efekty uboczne

Z układu pokarmowego: rzadko - zjawiska dyspeptyczne, przy długotrwałym stosowaniu w wysokich dawkach - działanie hepatotoksyczne.

Z układu krwiotwórczego: rzadko - małopłytkowość, leukopenia, pancytopenia, neutropenia, agranulocytoza.

Reakcje alergiczne: rzadko - wysypka skórna, świąd, pokrzywka.

Stosować w czasie ciąży i laktacji

Paracetamol przenika przez barierę łożyskową. Do tej pory nie zaobserwowano negatywnego wpływu paracetamolu na płód u ludzi.

Paracetamol przenika do mleka matki: zawartość mleka wynosi 0,04-0,23% dawki przyjętej przez matkę.

Jeśli paracetamol jest stosowany w okresie ciąży i laktacji (karmienie piersią), należy dokładnie rozważyć oczekiwane korzyści z leczenia dla matki i potencjalne ryzyko dla płodu lub dziecka.

W badania eksperymentalne nie ustalono embriotoksycznego, teratogennego i mutagennego działania paracetamolu.

Interakcja z narkotykami

Przy jednoczesnym stosowaniu z induktorami enzymów mikrosomalnych wątroby, środkami o działaniu hepatotoksycznym, istnieje ryzyko nasilenia hepatotoksycznego działania paracetamolu.

Przy jednoczesnym stosowaniu z antykoagulantami możliwy jest niewielki lub umiarkowanie wyraźny wzrost czasu protrombinowego.

Przy jednoczesnym stosowaniu leków antycholinergicznych może zmniejszyć wchłanianie paracetamolu.

Przy jednoczesnym stosowaniu doustnych środków antykoncepcyjnych przyspieszone wydalanie paracetamolu z organizmu i może zmniejszać jego działanie przeciwbólowe.

W przypadku jednoczesnego stosowania ze środkami zwiększającymi wydalanie kwasu moczowego zmniejsza się ich skuteczność.

Przy jednoczesnym użyciu węgla aktywnego zmniejsza biodostępność paracetamolu.

Przy jednoczesnym stosowaniu z diazepamem może zmniejszyć wydalanie diazepamu.

Istnieją doniesienia o możliwości nasilenia mielodepresyjnego działania zydowudyny podczas stosowania z paracetamolem. Opisano przypadek ciężkiego toksycznego uszkodzenia wątroby.

Opisano przypadki objawów toksycznego działania paracetamolu przy jednoczesnym stosowaniu z izoniazydem.

Przy jednoczesnym stosowaniu z karbamazepiną, fenytoiną, fenobarbitalem, prymidonem, skuteczność paracetamolu zmniejsza się, co jest spowodowane wzrostem jego metabolizmu (procesy glukuronizacji i utleniania) i wydalania z organizmu. Opisano przypadki hepatotoksyczności przy jednoczesnym stosowaniu paracetamolu i fenobarbitalu.

Jeśli Kolestiramina jest stosowana przez okres krótszy niż 1 godzina po przyjęciu paracetamolu, absorpcja tego ostatniego może być zmniejszona.

Przy jednoczesnym stosowaniu z lamotryginą umiarkowanie zwiększa eliminację lamotryginy z organizmu.

Przy jednoczesnym stosowaniu z metoklopramidem może zwiększyć wchłanianie paracetamolu i zwiększyć jego stężenie w osoczu krwi.

Przy jednoczesnym stosowaniu probenecydu może zmniejszyć klirens paracetamolu, z ryfampicyną, sulfinpirazonom - może zwiększyć klirens paracetamolu z powodu zwiększonego metabolizmu w wątrobie.

Przy jednoczesnym stosowaniu z etynyloestradiolem zwiększa wchłanianie paracetamolu z jelita.

Obejrzyj film: PARACETAMOL - nie bierz zanim nie obejrzysz tego filmu. Leki przeciwbólowe Okiem Chemika (Sierpień 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send